Vola El-Håndklædetørrer 5 Stænger Orange-Rød
20.280,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40039495 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Orange-Rød |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Orange-rød |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 50W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola. Den har farven Orange-rød og kommer her i dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
Håndklædetørrerens mest essentielle kvalitet er, at den sørger for, at håndklædet er dejlig lunt, når du kommer ud af badet. Hvis du gerne vil have noget mere luksus på badeværelset og samtidig understøtte følelsen af wellness, er det altså suverænt med en håndklædetørrer. Håndklædetørreren kan desuden bruges som en form for udsmykning på væggen.
Hvis farven på håndklædetørreren står i kontrast til væggen, vil den blive et mere iøjnefaldende element i rummet. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere diskret look på badeværelset. Du kan også matche håndklædetørrerens farvenuance med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem skabe et mere gennemført udtryk.
Tilslutning
Denne håndklædetørrer fra Vola tilsluttes ved hjælp af el. Det er altså væsentligt, at du sikrer, at der er adgang til et strømudtag, der hvor håndklædetørreren skal monteres.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Hos danske Vola finder du anerkendte produkter til badeværelset, der er skabt i fornemme designs. Det er hovedsageligt armaturer og tilbehør til badeværelset, der er en del af i Volas store sortiment. Vola er særligt kendetegnet ved de utallige nuancer, der findes på tværs af deres produkter. Du kan altså sætte et unikt og, ikke mindst, personligt aftryk på dit badeværelse og samtidig kombinere farvenuancerne på de enkelte elementer i rummet.
Håndklædetørreren fra Vola er opbygget af moduler og findes med op til 20 håndklædestænger, der monteres vandret. Du kan altså kreere din egen individuelle løsning og får en håndklædetørrer, der særdeles alsidig i forhold til, hvor på badeværelset den kan installeres. Det er dog påkrævet, at du kan koble den til et strømudtag, idet håndklædetørreren er elektrisk. En genial egenskab ved håndklædetørreren fra Vola er, at temperaturen kan justeres, og så har den også en timer, der kan sikre, at håndklædetørreren automatisk slukker efter to timer.
Vola’s håndklædetørrer er skabt i det velkendte og fornemme design, som du også kender fra andre produkter i deres sortiment. Med håndklædevarmeren fra Vola har du derudover et omfattende sortiment af nuancer at vælge i mellem, blandt andet sort, krom eller natur messing.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter






































