Vola El-Håndklædetørrer 5 Stænger Koksgrå
20.280,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
| Varenummer: | 40031314 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Koksgrå |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Koksgrå |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 50W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola. Håndklædetørreren har dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde og farven Koksgrå.
Håndklædetørrerens mest centrale funktion er, at den sørger for, at håndklædet er dejlig varmt, når du kommer ud af badet. Det er altså en ekstra luksus, der understreger fornemmelsen af velvære på badeværelset. Håndklædetørreren kan desuden bruges som en form for udsmykning på væggen.
Håndklædetørreren vil blive et mere iøjnefaldende element, hvis dens farve står i kontrast til vægfliserne eller farven på væggen. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere roligt look på badeværelset. Du kan også opnå et mere detaljeret look ved at vælge håndklædetørreren i en farve, der matcher med eksempelvis dine armaturer eller dit badeværelsestilbehør.
Tilslutning
Du får her en håndklædetørrer fra Vola, der skal tilsluttes via el. Det er altså vigtigt, at der et strømudtag i nærheden af der, hvor håndklædetørreren bliver opsat.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Hos danske Vola finder du velkendte produkter til badeværelset, der er produceret i fornemme designs. Det er primært armaturer og tilbehør til badeværelset, der er en del af i Volas omfattende udvalg. Det er navnligt de mange forskellige farvetoner på deres produkter, der karakteriserer Vola. Du kan altså sætte et særpræget og, ikke mindst, personligt touch på dit badeværelse og samtidig mikse farverne på de enkelte produkter i rummet.
Håndklædevarmeren fra Vola er opbygget af moduler og kommer med op til 20 håndklædestænger, der monteres vandret. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at designe din egen individuelle løsning og er samtidig særdeles fleksibel i forhold til, hvor du kan placere den på badeværelset. Det er dog nødvendigt, at du kan slutte den til et strømudtag, da håndklædetørreren er elektrisk. En smart kvalitet ved håndklædetørreren fra Vola er, at temperaturen kan afpasses, og så har den herudover en timer, der kan sikre, at håndklædevarmeren automatisk slukker efter to timer.
Håndklædevarmeren er lavet i det fornemme design, som kendetegner produkterne fra Vola. Håndklædetørreren fra Vola findes samtidig i et bredt udvalg af nuancer, herunder natur messing, sort og krom.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter





































