Vola El-Håndklædetørrer 5 Stænger Blå
20.280,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40024778 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Blå |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Blå |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 50W |
Du ser her en smuk Vola-håndklædetørrer. Den har dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde og kommer her i farven blå.
En håndklædetørrers primære funktion er at sørge for, at dit håndklæde er dejlig varmt til, når du har været i bad. Den understreger altså fornemmelsen af velvære og giver noget ekstra luksus på badeværelset. Håndklædetørreren fremstår desuden som en form for udsmykning på væggen.
Håndklædetørreren vil blive et mere iøjnefaldende element, hvis dens farve står i kontrast til vægfliserne eller farven på væggen. Med en håndklædetørrer i samme farve som dine vægfliser eller væg, får du derimod et mere roligt look på dit badeværelse. Du kan også vælge håndklædetørreren i en farve, der matcher med eksempelvis dine armaturer eller dit badeværelsestilbehør. Det vil give badeværelset et mere detaljeret look.
Tilslutning
Håndklædetørreren fra Vola skal tilsluttes el. Det er altså vigtigt, at der et strømudtag i nærheden af der, hvor håndklædetørreren bliver opsat.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Den kendte danske producent, Vola, producerer produkter til badeværelset i udsøgte designs. Vola har et bredt sortiment, der hovedsageligt indeholder armaturer og tilbehør til badeværelset. En af de ting der kendetegner Vola, er de utallige farver på deres produkter. Du kan altså sætte et særpræget og, ikke mindst, personligt aftryk på dit badeværelse og samtidig kombinere nuancerne på de enkelte produkter i rummet.
Vola’s håndklædetørrer er modulopbygget, og du kan arrangere op til 20 vandrette håndklædestænger. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at skabe din egen individuelle løsning og er samtidig meget fleksibel i forhold til, hvor du kan placere den på badeværelset. Da håndklædevarmeren er elektrisk, kræver det dog, at du kan slutte den til et strømudtag. En praktisk funktion ved håndklædevarmeren fra Vola er, at temperaturen kan reguleres, og så har den derudover en timer, der kan sørge for, at håndklædetørreren automatisk slukker efter to timer.
Håndklædevarmeren er lavet i det udsøgte design, som kendetegner produkterne fra Vola. Håndklædevarmeren fra Vola findes samtidig i et omfattende sortiment af farvenuancer, for eksempel natur messing, sort og krom.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter




































