Vola El-Håndklædetørrer 5 Stænger Mat-sort
20.280,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
| Varenummer: | 40035409 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Mat Sort |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Mat Sort |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 50W |
Her ser du en smuk Vola-håndklædetørrer. Den har farven Mat Sort og kommer her i dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
En håndklædetørrers primære funktion er at sørge for, at dit håndklæde er dejlig varmt til, når du har været i bad. Det er altså en ekstra luksus, der understreger fornemmelsen af velvære på badeværelset. Håndklædetørreren kan desuden bruges som en form for udsmykning på væggen.
Hvis du lader håndklædetørrerens farve stå i kontrast til farven på vægfliserne eller væggen, bliver den et mere iøjnefaldende element i rummet. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere roligt look på badeværelset. Du kan også matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem opnå et mere detaljeret look.
Tilslutning
Denne håndklædetørrer fra Vola tilsluttes ved hjælp af el. Det vil sige, at der skal være adgang til et strømudtag, der hvor du monterer håndklædetørreren.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Vola er en dansk og anerkendt producent af badeværelsesprodukter produceret i udsøgte designs. Volas brede udvalg inkluderer primært armaturer og badeværelsestilbehør. Vola er især karakteriseret ved de adskillige farvenuancer, der findes på tværs af deres produkter. Du kan altså sætte et særpræget og, ikke mindst, personligt touch på dit badeværelse og samtidig matche farverne på de enkelte funktioner i rummet.
Håndklædevarmeren fra Vola er modulopbygget og findes med op til 20 håndklædestænger, der opsættes vandret. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at kreere din egen individuelle løsning og er samtidig meget alsidig i forhold til, hvor du kan installere den på badeværelset. Da håndklædetørreren er elektrisk, kræver det dog, at du kan tilkoble den et strømudtag. En genial kvalitet ved håndklædevarmeren fra Vola er, at temperaturen kan indpasses, og så har den desuden en timer, der kan gøre, at håndklædevarmeren automatisk slukker efter to timer.
Vola’s håndklædetørrer er fremstillet i det anerkendte og fornemme design, som du også kender fra andre produkter i deres udvalg. Med håndklædevarmeren fra Vola har du desuden et imponerende sortiment af farvenuancer at vælge i mellem, for eksempel sort, krom eller natur messing.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter






































