Vola El-Håndklædetørrer 5 Stænger Mokka
20.280,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40037043 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Mokka |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Mokka |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 50W |
Du ser her en smuk Vola-håndklædetørrer. Håndklædetørreren har farven Mokka og dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
Din håndklædetørrers primære funktion vil være at sørge for, at du har et dejligt varmt håndklæde, når du kommer ud af dit bad. Det er altså en ekstra luksus, der understreger fornemmelsen af velvære på badeværelset. Håndklædetørreren fremstår desuden som en form for udsmykning på væggen.
Håndklædetørreren vil blive et mere iøjnefaldende element, hvis dens farve står i kontrast til vægfliserne eller farven på væggen. Du får derimod et mere roligt look på badeværelset ved at vælge en håndklædetørrer i samme farve som vægfliserne eller væggen. Du kan også matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem opnå et mere detaljeret look.
Tilslutning
Denne håndklædetørrer fra Vola tilsluttes ved hjælp af el. Det er altså vigtigt, at du sikrer, at der er adgang til et strømudtag, der hvor håndklædetørreren skal monteres.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Den velkendte danske producent, Vola, laver produkter til badeværelset i fornemme designs. Vola har et bredt sortiment, der hovedsageligt indbefatter armaturer og badeværelsestilbehør. Vola er især karakteriseret ved de adskillige farvetoner, der findes på tværs af deres produkter. Du kan altså sætte et uforligneligt og, ikke mindst, personligt præg på dit badeværelse og samtidig kombinere farverne på de enkelte elementer i rummet.
Håndklædetørreren fra Vola er modulopbygget og kommer med op til 20 håndklædestænger, der monteres vandret. Du kan altså designe din egen individuelle løsning og får en håndklædetørrer, der virkelig fleksibel i forhold til, hvor på badeværelset den kan monteres. Det er dog nødvendigt, at du kan slutte den til et strømudtag, idet håndklædevarmeren er elektrisk. En praktisk funktion ved håndklædevarmeren fra Vola er, at temperaturen kan justeres, og så har den derudover en timer, der kan sørge for, at håndklædevarmeren automatisk slukker efter to timer.
Vola’s håndklædetørrer er produceret i det velkendte og udsøgte design, som du også kender fra andre produkter i deres sortiment. Med håndklædevarmeren fra Vola har du desuden et imponerende sortiment af nuancer at vælge i mellem, blandt andet sort, krom eller natur messing.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter







































