Vola El-Håndklædetørrer 5 Stænger Blank sort
20.280,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
| Varenummer: | 40026412 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Blank Sort |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Blank Sort |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 50W |
Du ser her en smuk Vola-håndklædetørrer. Den har dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde og kommer her i farven Blank Sort.
En håndklædetørrers primære funktion er at sørge for, at dit håndklæde er dejlig varmt til, når du har været i bad. Det er altså en ekstra luksus, der understreger fornemmelsen af velvære på badeværelset. Håndklædetørreren fremstår desuden som en form for udsmykning på væggen.
Håndklædetørreren vil blive et mere iøjnefaldende element, hvis dens farve står i kontrast til vægfliserne eller farven på væggen. Med en håndklædetørrer i samme farve som dine vægfliser eller væg, får du derimod et mere roligt look på dit badeværelse. Hvis du gerne vil opnå et mere detaljeret look på badeværelset, kan du med fordel matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer.
Tilslutning
Håndklædetørreren fra Vola skal tilsluttes el. Det er altså vigtigt, at du sikrer, at der er adgang til et strømudtag, der hvor håndklædetørreren skal monteres.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Vola er en dansk og anerkendt producent af badeværelsesprodukter fremstillet i udsøgte designs. Volas omfangsrige sortiment inkluderer hovedsageligt armaturer og badeværelsestilbehør. Vola er navnligt kendetegnet ved de utallige farvenuancer, der findes på tværs af deres produkter. Du kan altså sætte et uforligneligt og, ikke mindst, personligt touch på dit badeværelse og samtidig matche farvenuancerne på de enkelte funktioner i rummet.
Vola’s håndklædetørrer er modulopbygget, og du kan arrangere op til 20 vandrette håndklædestænger. Du kan altså skabe din egen individuelle løsning og får en håndklædetørrer, der ekstremt fleksibel i forhold til, hvor på badeværelset den kan opsættes. Det er dog nødvendigt, at du kan tilkoble den et strømudtag, da håndklædetørreren er elektrisk. Det geniale ved Vola’s håndklædetørrer er, at du kan justere varmetemperaturen, og så får du samtidig en timerfunktion, hvor håndklædevarmeren kan slukke automatisk efter to timer.
Håndklædevarmeren er skabt i det eksklusive design, som karakteriserer produkterne fra Vola. Med håndklædevarmeren fra Vola har du også et imponerende sortiment af farver at vælge i mellem, herunder sort, krom eller natur messing.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter








































