Vola El-Håndklædetørrer 5 Stænger Mørkeblå
20.280,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
| Varenummer: | 40032952 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Mørkeblå |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Mørkeblå |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 50W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola. Den har farven Mørkeblå og kommer her i dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
Håndklædetørrerens primære funktion er, at den sørger for, at håndklædet er dejlig varmt, når du kommer ud af badet. Det er altså en ekstra luksus, der understreger fornemmelsen af velvære på badeværelset. Håndklædetørreren kan desuden bruges som en form for udsmykning på væggen.
Du kan gøre håndklædetørreren til et mere iøjnefaldende element ved at lade dens farve stå i kontrast til væggen. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere roligt look på badeværelset. Du kan også opnå et mere detaljeret look ved at vælge håndklædetørreren i en farve, der matcher med eksempelvis dine armaturer eller dit badeværelsestilbehør.
Tilslutning
Denne håndklædetørrer fra Vola tilsluttes ved hjælp af el. Det vil sige, at der skal være adgang til et strømudtag, der hvor du monterer håndklædetørreren.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Den anerkendte danske producent, Vola, laver produkter til badeværelset i eksklusive designs. Vola har et bredt sortiment, der hovedsageligt omfatter armaturer og badeværelsestilbehør. Vola er navnligt karakteriseret ved de utallige farvenuancer, der findes på tværs af deres produkter. Du kan altså sætte et ekstraordinært og, ikke mindst, personligt touch på dit badeværelse og samtidig sammensætte farvetonerne på de enkelte funktioner i rummet.
Vola’s håndklædevarmer er modulopbygget, og du kan arrangere op til 20 vandrette håndklædestænger. Du kan altså kreere din egen individuelle løsning og får en håndklædetørrer, der særdeles alsidig i forhold til, hvor på badeværelset den kan installeres. Det kræver dog, at du kan slutte den til et strømudtag, eftersom håndklædevarmeren er elektrisk. Det praktiske ved Vola’s håndklædetørrer er, at du kan tilpasse varmetemperaturen, og så får du også en timerfunktion, hvor håndklædetørreren kan slukke automatisk efter to timer.
Vola’s håndklædevarmer er fremstillet i det velkendte og udsøgte design, som du også kender fra andre produkter i deres udvalg. Med håndklædetørreren fra Vola har du herudover et stort udvalg af farver at vælge i mellem, blandt andet sort, krom eller natur messing.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter





































