Vola El-Håndklædetørrer 3 Stænger Blå
15.145,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40024774 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Blå |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Blå |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 30W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola. Håndklædetørreren har farven blå og dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
En håndklædetørrers primære funktion er at sørge for, at dit håndklæde er dejlig varmt til, når du har været i bad. Den understreger altså fornemmelsen af velvære og giver noget ekstra luksus på badeværelset. Håndklædetørreren kan desuden bruges som en form for udsmykning på væggen.
Hvis farven på håndklædetørreren står i kontrast til væggen, vil den blive et mere iøjnefaldende element i rummet. Hvis du gerne vil opnå et mere detaljeret look på badeværelset, kan du med fordel matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer.
Tilslutning
Denne håndklædetørrer fra Vola tilsluttes ved hjælp af el. Det er altså vigtigt, at der et strømudtag i nærheden af der, hvor håndklædetørreren bliver opsat.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Vola er en dansk og velkendt producent af badeværelsesprodukter lavet i eksklusive designs. Volas imponerende udvalg omfatter hovedsageligt armaturer og tilbehør til badeværelset. Vola er særligt karakteriseret ved de adskillige farvenuancer, der findes på tværs af deres produkter. Du kan altså sætte et særpræget og, ikke mindst, personligt aftryk på dit badeværelse og samtidig matche farvenuancerne på de enkelte produkter i rummet.
Vola’s håndklædetørrer er modulopbygget, og du kan sammensætte op til 20 vandrette håndklædestænger. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at designe din egen individuelle løsning og er samtidig ekstremt fleksibel i forhold til, hvor du kan installere den på badeværelset. Det er dog påkrævet, at du kan koble den til et strømudtag, idet håndklædevarmeren er elektrisk. Det praktiske ved Vola’s håndklædetørrer er, at du kan tilpasse varmetemperaturen, og så får du samtidig en timerfunktion, hvor håndklædetørreren kan slukke automatisk efter to timer.
Håndklædetørreren er skabt i det fornemme design, som karakteriserer produkterne fra Vola. Med håndklædetørreren fra Vola har du herudover et bredt sortiment af farvetoner at vælge i mellem, blandt andet sort, krom eller natur messing.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter







































