Vola El-Håndklædetørrer 5 Stænger Pink
20.280,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40040315 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Pink |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Pink |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 50W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola. Den har farven Pink og kommer her i dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
Håndklædetørrerens primære funktion er at sikre, at dit håndklæde er dejlig lunt til, når du har været i bad. Det er altså en ekstra luksus, der understreger følelsen af velvære på badeværelset. Din håndklædetørrer vil desuden fremtræde som en form for udsmykning på din væg.
Håndklædetørreren vil blive et mere iøjnefaldende element, hvis dens farve står i kontrast til vægfliserne eller farven på væggen. Vælger du derimod håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det give et mere roligt udtryk på badeværelset. Du kan også skabe et mere gennemført look ved at vælge håndklædetørreren i en nuance, der harmonerer med eksempelvis dine armaturer eller dit badeværelsestilbehør.
Håndklædetørreren fra Vola skal tilsluttes el. Det betyder, at der skal være adgang til et strømudtag, der hvor du monterer håndklædetørreren.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Den kendte danske producent, Vola, skaber produkter til badeværelset i eksklusive designs. Det er primært armaturer og badeværelsestilbehør, der er indkluderet i Volas store sortiment. Det er især de adskillige farver på deres produkter, der kendetegner Vola. Det vil sige, at du kan lave uforlignelige miks af farver på produkterne i rummet og sætte et personligt præg på dit badeværelse.
Håndklædetørreren fra Vola er modulopbygget og kommer med op til 20 håndklædestænger, der monteres vandret. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at designe din egen individuelle løsning og er samtidig ekstremt fleksibel i forhold til, hvor du kan montere den på badeværelset. Det kræver dog, at du kan slutte den til et strømudtag, da håndklædevarmeren er elektrisk. En genial kvalitet ved håndklædetørreren fra Vola er, at temperaturen kan justeres, og så har den desuden en timer, der kan sørge for, at håndklædetørreren automatisk slukker efter to timer.
Håndklædevarmeren er udviklet i det fornemme design, som karakteriserer produkterne fra Vola. Håndklædevarmeren fra Vola kommer desuden i et bredt udvalg af farvetoner, for eksempel natur messing, sort og krom.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter






































