Vola El-Håndklædetørrer 12 Stænger Pink
38.252,50 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40040309 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Pink |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Pink |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 120W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola. Den har farven Pink og kommer her i dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
Håndklædetørrerens primære funktion er, at den sørger for, at håndklædet er dejlig varmt, når du kommer ud af badet. Den understreger altså fornemmelsen af velvære og giver noget ekstra luksus på badeværelset. Håndklædetørreren fremstår desuden som en form for udsmykning på væggen.
Hvis farven på håndklædetørreren står i kontrast til væggen, vil den blive et mere iøjnefaldende element i rummet. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere roligt look på badeværelset. Du kan også matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem opnå et mere detaljeret look.
Tilslutning
Håndklædetørreren fra Vola skal tilsluttes el. Det er altså vigtigt, at der et strømudtag i nærheden af der, hvor håndklædetørreren bliver opsat.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Vola er en dansk og kendt producent af badeværelsesprodukter skabt i eksklusive designs. Det er hovedsageligt armaturer og badeværelsestilbehør, der er med i Volas omfattende sortiment. Vola er navnligt karakteriseret ved de utallige nuancer, der findes på tværs af deres produkter. Det gør, at du kan lave enestående kombinationer af farver på produkterne i rummet og sætte et personligt præg på dit badeværelse.
Vola’s håndklædevarmer er modulopbygget, og du kan sammensætte op til 20 vandrette håndklædestænger. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at kreere din egen individuelle løsning og er samtidig utrolig fleksibel i forhold til, hvor du kan installere den på badeværelset. Eftersom håndklædevarmeren er elektrisk, er det dog nødvendigt, at du kan tilslutte den et strømudtag. Det smarte ved Vola’s håndklædetørrer er, at du kan indpasse varmetemperaturen, og så får du herudover en timerfunktion, hvor håndklædetørreren kan slukke automatisk efter to timer.
Håndklædevarmeren er lavet i det fornemme design, som kendetegner produkterne fra Vola. Håndklædevarmeren fra Vola kommer desuden i et bredt udvalg af farvetoner, eksempelvis natur messing, sort og krom.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter






































