Vola El-Håndklædetørrer 7 Stænger Børstet krom
30.953,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40023145 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Børstet Krom |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Børstet Krom |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 70W |
Du ser her en smuk Vola-håndklædetørrer. Den har dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde og kommer her i farven Børstet Krom.
En håndklædetørrers primære funktion er at sørge for, at dit håndklæde er dejlig varmt til, når du har været i bad. Hvis du gerne vil have noget ekstra luksus på badeværelset og samtidig understrege fornemmelsen af velvære, er det altså ideelt med en håndklædetørrer. Din håndklædetørrer vil desuden fremstå som en form for udsmykning på din væg.
Håndklædetørreren vil blive et mere iøjnefaldende element, hvis dens farve står i kontrast til vægfliserne eller farven på væggen. Med en håndklædetørrer i samme farve som dine vægfliser eller væg, får du derimod et mere roligt look på dit badeværelse. Hvis du gerne vil opnå et mere detaljeret look på badeværelset, kan du med fordel matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer.
Denne håndklædetørrer fra Vola tilsluttes ved hjælp af el. Det er altså vigtigt, at du sikrer, at der er adgang til et strømudtag, der hvor håndklædetørreren skal monteres.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Vola er en dansk og velkendt producent af badeværelsesprodukter fremstillet i eksklusive designs. Volas omfangsrige udvalg indbefatter primært armaturer og badeværelsestilbehør. Vola er navnligt kendetegnet ved de adskillige nuancer, der findes på tværs af deres produkter. Du kan altså sætte et specielt og, ikke mindst, personligt præg på dit badeværelse og samtidig kombinere nuancerne på de enkelte funktioner i rummet.
Vola’s håndklædetørrer er opbygget af moduler, og du kan mikse op til 20 vandrette håndklædestænger. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at skabe din egen individuelle løsning og er samtidig virkelig alsidig i forhold til, hvor du kan placere den på badeværelset. Det er dog påkrævet, at du kan tilslutte den et strømudtag, da håndklædevarmeren er elektrisk. Det smarte ved Vola’s håndklædetørrer er, at du kan justere varmetemperaturen, og så får du desuden en timerfunktion, hvor håndklædevarmeren kan slukke automatisk efter to timer.
Håndklædevarmeren er fremstillet i det eksklusive design, som kendetegner produkterne fra Vola. Med håndklædetørreren fra Vola har du derudover et stort udvalg af farvetoner at vælge i mellem, herunder sort, krom eller natur messing.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter





































