Vola El-Håndklædetørrer 5 Stænger Krom
20.280,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40020594 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Krom |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Krom |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 50W |
Her ser du en flot håndklædetørrer fra Vola. Håndklædetørreren har farven Krom og størrelsen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
Håndklædetørrerens primære funktion er, at den sørger for, at håndklædet er dejlig varmt, når du kommer ud af badet. Det er altså ideelt med en håndklædetørrer, hvis du gerne vil understrege følelsen af velvære og samtidig give dit badeværelse noget ekstra luksus. Håndklædetørreren fremstår desuden som en form for udsmykning på væggen.
Håndklædetørreren vil blive et mere fremtrædende element, hvis dens farve står i kontrast til vægfliserne eller farven på væggen. Vælger du håndklædetørreren i samme nuance som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere roligt udtryk på badeværelset. Du kan også matche håndklædetørrerens farvenuance med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem opnå et mere fuldendt udtryk.
Tilslutning
Du får her en håndklædetørrer fra Vola, der skal tilsluttes via el. Det er altså væsentligt, at der et strømudtag i nærheden af der, hvor håndklædetørreren bliver opsat.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Vola er en dansk og anerkendt producent af badeværelsesprodukter fremstillet i udsøgte designs. Volas store sortiment rummer hovedsageligt armaturer og tilbehør til badeværelset. Vola er særligt karakteriseret ved de mange forskellige nuancer, der findes på tværs af deres produkter. Du kan altså sætte et unikt og, ikke mindst, personligt aftryk på dit badeværelse og samtidig mikse farverne på de enkelte funktioner i rummet.
Håndklædetørreren fra Vola er opbygget af moduler og kan vælges med op til 20 håndklædestænger, der opsættes vandret. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at kreere din egen individuelle løsning og er samtidig særdeles alsidig i forhold til, hvor du kan montere den på badeværelset. Da håndklædetørreren er elektrisk, er det dog nødvendigt, at du kan tilkoble den et strømudtag. En praktisk egenskab ved håndklædevarmeren fra Vola er, at temperaturen kan afpasses, og så har den desuden en timer, der kan gøre, at håndklædetørreren automatisk slukker efter to timer.
Vola’s håndklædetørrer er produceret i det velkendte og eksklusive design, som du også kender fra andre produkter i deres sortiment. Med håndklædetørreren fra Vola har du samtidig et bredt sortiment af nuancer at vælge i mellem, herunder sort, krom eller natur messing.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter







































