Vola El-Håndklædetørrer 5 Stænger Messing natur
24.505,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40035890 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Messing Natur |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Messing Natur |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 50W |
Du ser her en smuk Vola-håndklædetørrer. Den har farven Messing Natur og kommer her i dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
En håndklædetørrers primære funktion er at sørge for, at dit håndklæde er dejlig varmt til, når du har været i bad. Det er altså en ekstra luksus, der understreger fornemmelsen af velvære på badeværelset. Håndklædetørreren kan desuden bruges som en form for udsmykning på væggen.
Hvis farven på håndklædetørreren står i kontrast til væggen, vil den blive et mere iøjnefaldende element i rummet. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere roligt look på badeværelset. Du kan også opnå et mere detaljeret look ved at vælge håndklædetørreren i en farve, der matcher med eksempelvis dine armaturer eller dit badeværelsestilbehør.
Tilslutning
Håndklædetørreren fra Vola skal tilsluttes el. Det er altså vigtigt, at du sikrer, at der er adgang til et strømudtag, der hvor håndklædetørreren skal monteres.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Hos danske Vola finder du anerkendte produkter til badeværelset, der er skabt i udsøgte designs. Det er hovedsageligt armaturer og badeværelsestilbehør, der er indkluderet i Volas omfattende udvalg. Det er især de mange forskellige nuancer på deres produkter, der karakteriserer Vola. Du kan altså sætte et særpræget og, ikke mindst, personligt touch på dit badeværelse og samtidig mikse farvetonerne på de enkelte funktioner i rummet.
Håndklædevarmeren fra Vola er opbygget af moduler og kommer med op til 20 håndklædestænger, der monteres vandret. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at kreere din egen individuelle løsning og er samtidig utrolig alsidig i forhold til, hvor du kan montere den på badeværelset. Det er dog nødvendigt, at du kan tilslutte den et strømudtag, idet håndklædetørreren er elektrisk. En genial egenskab ved håndklædevarmeren fra Vola er, at temperaturen kan reguleres, og så har den herudover en timer, der kan gøre, at håndklædetørreren automatisk slukker efter to timer.
Håndklædevarmeren er udviklet i det eksklusive design, som karakteriserer produkterne fra Vola. Håndklædetørreren fra Vola kommer samtidig i et imponerende sortiment af nuancer, herunder natur messing, sort og krom.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter






































