Vola El-Håndklædetørrer 5 Stænger Gul
20.280,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40028865 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Gul |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Gul |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 50W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola. Den har farven Gul og kommer her i dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
Din håndklædetørrers primære funktion vil være at sørge for, at du har et dejligt varmt håndklæde, når du kommer ud af dit bad. Det er altså en ekstra luksus, der understøtter fornemmelsen af velvære på badeværelset. Håndklædetørreren kan desuden bruges som en form for udsmykning på din væg.
Hvis du lader håndklædetørrerens farvetone skille sig ud fra farven på vægfliserne eller væggen, bliver den et mere iøjnefaldende element i rummet. Du får til gengæld et mere roligt look på badeværelset ved at vælge en håndklædetørrer i samme farve som vægfliserne eller væggen. Du kan også matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem opnå et mere detaljeret look.
Tilslutning
Håndklædetørreren fra Vola skal tilsluttes el. Det er altså væsentligt, at du sikrer, at der er adgang til et strømudtag, der hvor håndklædetørreren skal monteres.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Den kendte danske producent, Vola, producerer produkter til badeværelset i fornemme designs. Det er primært armaturer og badeværelsestilbehør, der er med i Volas omfangsrige sortiment. Det er navnligt de adskillige farver på deres produkter, der karakteriserer Vola. Det gør, at du kan lave ekstraordinære kombinationer af farvetoner på funktionerne i rummet og sætte et personligt præg på dit badeværelse.
Håndklædetørreren fra Vola er modulopbygget og kan vælges med op til 20 håndklædestænger, der opsættes vandret. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at designe din egen individuelle løsning og er samtidig ekstremt alsidig i forhold til, hvor du kan placere den på badeværelset. Det kræver dog, at du kan tilslutte den et strømudtag, da håndklædevarmeren er elektrisk. En genial egenskab ved håndklædevarmeren fra Vola er, at temperaturen kan tilpasses, og så har den også en timer, der kan sørge for, at håndklædetørreren automatisk slukker efter to timer.
Håndklædevarmeren er produceret i det fornemme design, som karakteriserer produkterne fra Vola. Håndklædevarmeren fra Vola kommer også i et bredt sortiment af farvetoner, heriblandt natur messing, sort og krom.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter






































