SS304 El-Håndklædetørrer 180 cm Gunmetal
3.998,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
| Varenummer: | 40052437 |
| Lagerstatus: | På lager, Leveringstid 1-3 dage |
| Brand: | SS304 |
| Farve: | Børstet Gunmetal PVD |
| Medfølger: | Nej - Direkte eludtag |
| Medfølger el-patron: | Nej - Direkte eludtag |
| Mål: | 180xØ22 cm |
| Mål (HxB): | 180xØ22 cm |
| Overflade: | Børstet Gunmetal PVD |
| Serie: | SS304 Collection |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 29W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra SS304s eftertragtede serie SS304 Collection. Håndklædetørreren har dimensionen 180xØ22 cm og farven Børstet Gunmetal PVD.
En håndklædetørrers primære funktion er at sørge for, at dit håndklæde er dejlig varmt til, når du har været i bad. Det er altså en ekstra luksus, der understreger fornemmelsen af velvære på badeværelset. Håndklædetørreren fremstår desuden som en form for udsmykning på væggen.
Håndklædetørreren vil blive et mere iøjnefaldende element, hvis dens farve står i kontrast til vægfliserne eller farven på væggen. Du får derimod et mere roligt look på badeværelset ved at vælge en håndklædetørrer i samme farve som vægfliserne eller væggen. Du kan også vælge håndklædetørreren i en farve, der matcher med eksempelvis dine armaturer eller dit badeværelsestilbehør. Det vil give badeværelset et mere detaljeret look.
Tilslutning
Håndklædetørreren fra SS304 Collection skal tilsluttes el. Det er altså vigtigt, at du sikrer, at der er adgang til et strømudtag, der hvor håndklædetørreren skal monteres.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
SS304
Hos SS304 Collection får du en hånklædetørrer, der er lavet i det hårdføre rustfrie stål og som er designet med et minimalistisk og stilfuldt udtryk ligesom de andre produkter, du finder i serien. Håndklædetørrerens form betyder herudover, at du får en håndeklædetørrer, der er utrolig alsidig når det gælder installering. Håndklædetørreren fra SS304 Collection er elektrisk, hvilket gør, at det er nødvendigt, at den kan sluttes til et strømudtag. SS304 Collections håndklædetørrer har den gode funktionalitet, at du, ved at trykke på en knap i bunden af stangen, kan tænde og slukke for strømmen. Håndklædetørreren fra SS304 Collection kan vælges i et sortiment af moderne nuancer, blandt andet sort, børstet guld og stål. Flere af farvenuancerne findes endda med den modstandsdygtige PVD-overflade, der betyder, at håndklædetørreren er mindre sensitiv over for slid.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter







































