SS304 El-Håndklædetørrer 180 cm Poleret Stål
2.498,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40052436 |
| Lagerstatus: | På lager, Leveringstid 1-3 dage |
| Brand: | SS304 |
| Farve: | Poleret stål |
| Medfølger: | Nej - Direkte eludtag |
| Medfølger el-patron: | Nej - Direkte eludtag |
| Mål: | 180xØ22 cm |
| Mål (HxB): | 180xØ22 cm |
| Overflade: | Poleret Stål |
| Serie: | SS304 Collection |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 29W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra SS304's eftertragtede serie SS304 Collection. Håndklædetørreren har farven Poleret Stål og dimensionen 180xØ22 cm.
Din håndklædetørrers primære funktion vil være at sørge for, at du har et dejligt varmt håndklæde, når du kommer ud af dit bad. Hvis du gerne vil have noget mere luksus på badeværelset og samtidig understrege fornemmelsen af velvære, er det altså ideelt med en håndklædetørrer. Håndklædetørreren kan desuden bruges som en form for udsmykning på væggen.
Hvis du lader håndklædetørrerens farve stå i kontrast til farven på vægfliserne eller væggen, bliver den et mere iøjnefaldende element i rummet. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere roligt look på badeværelset. Hvis du gerne vil opnå et mere detaljeret look på badeværelset, kan du med fordel matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer.
Tilslutning
Denne håndklædetørrer fra SS304 Collection tilsluttes ved hjælp af el. Det vil sige, at der skal være adgang til et strømudtag, der hvor du monterer håndklædetørreren.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
SS304
Alle produkter fra SS304 er skabt i samarbejde med Bad & Fliser. Produkterne er lavet i solide materialer, der er perfekte til badeværelset. Der har været fokus på skabe et simpelt udvalg. Derfor er produkterne designet i et traditionelt design, der harmonerer med alle indretninger.
Håndklædetørreren fra SS304 Collection er produceret i det hårdføre rustfrie stål og har det samme minimalistiske og stilfulde design som resten af serien. Håndklædetørreren er derudover ekstremt fleksibel når det kommer til placering på grund af dens form. Det er dog nødvendigt, at du kan tilslutte den et strømudtag, da håndklædetørreren fra SS304 Collection er elektrisk. Ved hjælp af en genial knap i bunden af stangen, kan du let tænde og slukke for håndklædetørreren fra SS304. Når du skal vælge den håndeklædetørrer fra SS304 Collection, der passer til din indretning, har du et udvalg af moderigtige farver at vælge i mellem. Du finder for eksempel stål, sort og børstet guld. Du får endda den modstandsdygtige PVD-overflade på flere af farvenuancerne. Det gør, at din håndklædetørrer vil være mindre sensitiv over for slitage.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter







































