SS304 El-Håndklædetørrer 180 cm Børstet Kobber
3.998,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
| Varenummer: | 40052435 |
| Lagerstatus: | På lager, Leveringstid 1-3 dage |
| Brand: | SS304 |
| Farve: | Børstet Kobber PVD |
| Medfølger: | Nej - Direkte eludtag |
| Medfølger el-patron: | Nej - Direkte eludtag |
| Mål: | 180xØ22 cm |
| Mål (HxB): | 180xØ22 cm |
| Overflade: | Børstet Kobber PVD |
| Serie: | SS304 Collection |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 29W |
Du ser her en smuk SS304-håndklædetørrer fra den eftertragtede SS304 Collection-serie. Den har dimensionen 180xØ22 cm og kommer her i farven Børstet Kobber PVD.
Din håndklædetørrers primære funktion vil være at sørge for, at du har et dejligt varmt håndklæde, når du kommer ud af dit bad. Den understreger altså fornemmelsen af velvære og giver noget ekstra luksus på badeværelset. Håndklædetørreren kan desuden bruges som en form for udsmykning på væggen.
Hvis farven på håndklædetørreren står i kontrast til væggen, vil den blive et mere iøjnefaldende element i rummet. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere roligt look på badeværelset. Du kan også opnå et mere detaljeret look ved at vælge håndklædetørreren i en farve, der matcher med eksempelvis dine armaturer eller dit badeværelsestilbehør.
Tilslutning
Denne håndklædetørrer fra SS304 Collection tilsluttes ved hjælp af el. Det vil sige, at der skal være adgang til et strømudtag, der hvor du monterer håndklædetørreren.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
SS304
Alle produkter fra SS304 er udviklet i samarbejde med Bad & Fliser. SS304’s produkter er blevet produceret i materialer, der er modstandsdygtige og dermed gode at benytte på badeværelset. I designprocessen har der været fokus på at frembringe et enkelt udvalg af produkter i et tidløst design, der kan harmonere med alle typer indretningsstile.
Hos SS304 Collection får du en hånklædetørrer, der er produceret i det solide rustfrie stål og som er designet med et enkelt og stilrent udtryk ligesom de andre produkter, du finder i serien. Håndklædetørrerens form sikrer derudover, at du får en håndeklædetørrer, der er særdeles alsidig når det gælder montering. Håndklædetørreren fra SS304 Collection er elektrisk, hvilket vil sige, at det kræver, at den kan sluttes til et strømudtag. SS304 Collections håndklædetørrer har den smarte funktion, at du, med en knap i bunden af stangen, kan tænde og slukke for strømmen. Når du skal vælge den håndeklædetørrer fra SS304 Collection, der matcher med din indretningsstil, har du et udvalg af topmoderne farvetoner at vælge i mellem. Du finder eksempelvis stål, sort og børstet guld. Der er endda flere af farvetonerne, der har fået den solide PVD-belægning. Det vil sige, at håndklædetørreren er mindre sensitiv over for skrammer.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter








































