INR Bow El-håndklædetørrer 170×4 Sortbørstet
4.958,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40049346 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 10-14 dage |
| Brand: | INR |
| Farve: | Børstet Sort |
| IP-klasse: | IP44 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 4x170x8,2 cm |
| Mål (HxB): | 4x170x8,2 cm |
| Overflade: | Sort / Sortbørstet |
| Serie: | Bow |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 34W |
Her ser du en flot håndklædetørrer fra INRs populære serie Bow. Den har farven Sort / Sortbørstet og kommer her i dimensionen 4x170x8,2 cm.
En håndklædetørrers primære funktion er at sørge for, at dit håndklæde er dejlig varmt til, når du har været i bad. Den understøtter altså følelsen af wellness og giver noget mere luksus på badeværelset. Håndklædetørreren fremtræder desuden som en form for udsmykning på væggen.
Hvis farven på håndklædetørreren står i kontrast til væggen, vil den blive et mere iøjnefaldende element i rummet. Du kan også matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem opnå et mere detaljeret look.
Tilslutning
Håndklædetørreren fra Bow skal tilsluttes el. Det er altså vigtigt, at du sikrer, at der er adgang til et strømudtag, der hvor håndklædetørreren skal monteres.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
INR
Bow-håndklædetørrerens buede form har vundet en designpris og fremstår nydelig i rummet både med og uden håndklæde. Håndklædetørreren fra Bow har et minimalistisk og raffineret design og er virkelig fleksibel i forhold til, hvor den kan placeres. Da håndklædetørreren fra Bow er elektrisk, kræver det dog, at du kan tilkoble den et strømudtag. Bow-seriens håndklædetørrer har den praktiske funktionalitet, at du, gennem en knap i bunden af røret, kan tænde og slukke for strømmen. Knappen lyser med hvidt LED-lys ned på gulvet, når håndklædetørreren er tændt. Håndklædetørreren kan vælges i flere forskellige farvesammensætninger.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter










































