INR Bow El-håndklædetørrer 170×4 Sort Mat Hvid
4.958,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40049343 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 10-14 dage |
| Brand: | INR |
| Farve: | Børstet Sort / Mat Hvid |
| IP-klasse: | IP44 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 4x170x8,2 cm |
| Mål (HxB): | 4x170x8,2 cm |
| Overflade: | Sort / Mat Hvid |
| Serie: | Bow |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 34W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra INR's eftertragtede serie Bow. Håndklædetørreren har farven Sort / Mat Hvid og dimensionen 170x4 cm.
Håndklædetørrerens primære funktion er, at den sørger for, at håndklædet er dejlig varmt, når du kommer ud af badet. Det er altså ideelt med en håndklædetørrer, hvis du gerne vil understrege fornemmelsen af velvære og samtidig give dit badeværelse noget ekstra luksus. Din håndklædetørrer vil desuden fremstå som en form for udsmykning på din væg.
Du kan gøre håndklædetørreren til et mere iøjnefaldende element ved at lade dens farve stå i kontrast til væggen. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere roligt look på badeværelset. Du kan også matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem opnå et mere detaljeret look.
Denne håndklædetørrer fra Bow tilsluttes ved hjælp af el. Det er altså vigtigt, at du sikrer, at der er adgang til et strømudtag, der hvor håndklædetørreren skal monteres.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
INR
Bow-håndklædetørrerens buede udformning har vundet en designpris og fremstår flot i rummet både med og uden håndklæde. Det enkle og raffinerede design gør håndklædetørreren fra Bow utrolig fleksibel i forhold til, hvor du kan installere den. Det er dog nødvendigt, at du kan tilslutte den et strømudtag, eftersom håndklædetørreren fra Bow er elektrisk. Bow-seriens håndklædetørrer har den gode egenskab, at du, ved at trykke på en knap i bunden af røret, kan tænde og slukke for strømmen. Når håndeklædetørreren er tændt, vil knappen lyse med hvidt LED-lys på gulvet. Håndklædetørreren kan vælges i flere forskellige farvesammensætninger.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter










































