INR Bow El-håndklædetørrer 170×4 Mat Hvid
4.958,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40049339 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 10-14 dage |
| Brand: | INR |
| Farve: | Mat hvid |
| IP-klasse: | IP44 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 4x170x8,2 cm |
| Mål (HxB): | 4x170x8,2 cm |
| Overflade: | Mat Hvid |
| Serie: | Bow |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 34W |
Du ser her en smuk INR-håndklædetørrer fra den eftertragtede Bow-serie. Den har farven Mat Hvid og kommer her i dimensionen 4x170x8,2 cm.
Din håndklædetørrers primære funktion vil være at sørge for, at du har et dejligt varmt håndklæde, når du kommer ud af dit bad. Det er altså ideelt med en håndklædetørrer, hvis du gerne vil understrege fornemmelsen af velvære og samtidig give dit badeværelse noget ekstra luksus. Håndklædetørreren kan desuden bruges som en form for udsmykning på din væg.
Hvis du lader håndklædetørrerens farve stå i kontrast til farven på vægfliserne eller væggen, bliver den et mere iøjnefaldende element i rummet. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere roligt look på badeværelset. Du kan også matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem opnå et mere detaljeret look.
Tilslutning
Du får her en håndklædetørrer fra Bow, der skal tilsluttes via el. Det er altså vigtigt, at du sikrer, at der er adgang til et strømudtag, der hvor håndklædetørreren skal monteres.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
INR
Bow-håndklædetørrerens buede form har vundet en designpris og optræder nydelig i rummet både med og uden håndklæde. Det enkle og sofistikerede design gør håndklædetørreren fra Bow særdeles alsidig i forhold til, hvor du kan installere den. Idet håndklædetørreren fra Bow er elektrisk, er det dog nødvendigt, at du kan tilslutte den et strømudtag. Det gode ved Bow-seriens håndeklædetørrer er, at du kan tænde og slukke for strømmen via en knap i bunden af røret. Knappen lyser med hvidt LED-lys ned på gulvet, når håndklædetørreren er tændt. Håndklædetørreren findes i flere forskellige farvemiks.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter









































