INR Bow El-håndklædetørrer 170×4 Sortbørstet Hvid
4.958,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40049342 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 10-14 dage |
| Brand: | INR |
| Farve: | Mat Hvid / Børstet Sort |
| IP-klasse: | IP44 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 4x170x8,2 cm |
| Mål (HxB): | 4x170x8,2 cm |
| Overflade: | Hvid / Sortbørstet |
| Serie: | Bow |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 34W |
Du ser her en smuk INR-håndklædetørrer fra den eftertragtede Bow-serie. Den har farven Hvid / Sortbørstet og kommer her i dimensionen 170x4 cm.
Håndklædetørrerens primære funktion er, at den sørger for, at håndklædet er dejlig varmt, når du kommer ud af badet. Det er altså en ekstra luksus, der understreger fornemmelsen af velvære på badeværelset. Håndklædetørreren kan desuden bruges som en form for udsmykning på væggen.
Hvis du lader håndklædetørrerens farve stå i kontrast til farven på vægfliserne eller væggen, bliver den et mere iøjnefaldende element i rummet. Med en håndklædetørrer i samme farve som dine vægfliser eller væg, får du derimod et mere roligt look på dit badeværelse. Du kan også matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem opnå et mere detaljeret look.
Tilslutning
Du får her en håndklædetørrer fra Bow, der skal tilsluttes via el. Det er altså vigtigt, at du sikrer, at der er adgang til et strømudtag, der hvor håndklædetørreren skal monteres. Da den har en IP44-klassificering, er den godkendt til at blive monteret i vådrum.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
INR
Bow-håndklædetørrerens buede udformning har vundet en designpris og optræder smuk i rummet både med og uden håndklæde. Håndklædetørreren fra Bow har et simpelt og elegant design og er virkelig fleksibel i forhold til, hvor den kan placeres. Da håndklædetørreren fra Bow er elektrisk, er det dog nødvendigt, at du kan koble den til et strømudtag. Bow-seriens håndklædetørrer har den geniale funktion, at du, ved at trykke på en knap i bunden af røret, kan tænde og slukke for strømmen. Når håndeklædetørreren er tændt, vil knappen lyse med hvidt LED-lys på gulvet. Håndklædetørreren findes i flere forskellige farvesammensætninger.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter








































