Copenhagen Bath Sandfjord venstre Vask 50×30 Mat Hvid
4.099,00 kr. Pr. stk
Vælg variant
Passer perfekt med
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40000060 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 3-5 dage |
| Brand: | Copenhagen Bath |
| Farve: | Mat Hvid |
| Hanehul: | Nej |
| Materiale: | Komposit |
| Medfølger: | nej |
| Medfølger bundventil: | Nej |
| Montering: | Væghængt |
| Mål: | 50x30x20 cm |
| Mål (LxDxH): | 50x30x20 cm |
| Overflade: | Mat |
| Overløb: | Nej |
| Udformning: | Firkantet |
| Vægt: | 9.78 kg |
Du ser her en smuk firkantet Copenhagen Bath-vask i komposit. Vasken har målet 50x30x20 cm og kommer her i en mat hvid farve.
Den klassiske hvide nuance harmonerer med enhver indretningsstil og er nem at matche med badeværelsets andre elementer. Du får samtidig vasken med en mat overflader, der betyder, at den får et mere neutralt udtryk.
Vi vil gøre opmærksom på, at der ikke kommer en bundventil med, når du køber denne vask. Det er derved essentielt, at du får tilkøbt en bundventil. Hullet til bundventilen er universelt, og du kan derved bruge alle typer bundventiler.
Vi vil dog pointere, at vasken ikke har overløb, hvilket betyder, at du bør anvende en bundventil uden overløb eller en universel bundventil.
Den klassiske hvide nuance harmonerer med enhver indretningsstil og er nem at matche med badeværelsets andre elementer. Du får samtidig vasken med en mat overflader, der betyder, at den får et mere neutralt udtryk.
Materiale
Du får her en vask, der er produceret i komposit. Det er et materiale, der er utrolig hårdført. Komposit er et kendt materiale, der ofte bliver anvendt på badeværelset, da det netop ikke er sårbart over for vand. Hvis der kommer slid på vasken, kan du herudover pudse det væk, hvilket også er en klar fordel ved kompositten. Komposit er herudover et rengøringsvenligt materiale, der er nemt at holde rent og pænt.Montering
Denne vask er væghængt, og den skal derfor monteres på en væg. Det er for eksempel en fordel, hvis du har et mindre badeværelse, da det i de fleste tilfælde giver mere luft i rummet.Funktioner
Vasken kommer uden et hanehul. Det betyder, at du til denne vask skal bruge et indbygget håndvaskarmatur. Det kan være en fordel at vælge en vask uden hanehul og et indbygget armatur. Det vil nemlig ofte give noget ekstra plads omkring vasken og kan samtidig spare plads i rummet.Vi vil gøre opmærksom på, at der ikke kommer en bundventil med, når du køber denne vask. Det er derved essentielt, at du får tilkøbt en bundventil. Hullet til bundventilen er universelt, og du kan derved bruge alle typer bundventiler.
Vi vil dog pointere, at vasken ikke har overløb, hvilket betyder, at du bør anvende en bundventil uden overløb eller en universel bundventil.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Hurtig og nem levering
4.5 stjerne på Google
Problemfri levering og retur
Copenhagen Bath
Copenhagen Bath er kendt for deres stilsikre produkter, der primært er udviklet i hårdføre materialer som komposit og rustfrit stål. Copenhagen Bath har et stort udvalg af produkter til badeværelset. Du finder for eksempel spejle, vaske, badekar, møbler og tilbehør. Produkterne har et stringent og simpelt design, der betyder, at de kan bruges på ethvert badeværelse.
Se brandet
Produkter i samme stil
Relaterede produkter








































