Copenhagen Bath Sandfjord venstre Vask 90×40 Mat Hvid
2 Forskellige mål
10.399,00 kr. Pr. stk
Vælg variant
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40000063 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 3-5 dage |
| Brand: | Copenhagen Bath |
| Farve: | Mat Hvid |
| Hanehul: | Nej |
| Materiale: | Komposit |
| Medfølger: | nej |
| Medfølger bundventil: | Nej |
| Montering: | Væghængt |
| Mål: | 90x40x15 cm |
| Mål (LxDxH): | 90x40x15 cm |
| Overflade: | Mat |
| Overløb: | Nej |
| Udformning: | Firkantet |
| Vægt: | 28 kg |
Dette er en fin firkantet vask i komposit fra Copenhagen Bath. Vasken har målet 90x40x15 cm og kommer her i en mat hvid farvetone.
Hvis du går efter en farvetone, der er nem at sammensætte med de andre elementer på dit badeværelse, får du det med en traditionel hvid vask som denne. Vasken kommer samtidig med en mat overflade. Det gør, at vasken får et mere neutralt udtryk.
Vi vil gøre opmærksom på, at der ikke kommer en bundventil med, når du køber denne vask. Det er derfor væsentligt, at du får tilkøbt en bundventil. Da bundventilens hul er universelt, kan du bruge alle typer af bundventiler.
Men idet vasken ikke har overløb, er det relevant at påpege, at der derfor bør bruges en bundventil uden overløb. Alternativt skal bundventilen være universel.
Hvis du går efter en farvetone, der er nem at sammensætte med de andre elementer på dit badeværelse, får du det med en traditionel hvid vask som denne. Vasken kommer samtidig med en mat overflade. Det gør, at vasken får et mere neutralt udtryk.
Materiale
Denne vask er udviklet i komposit, der er et meget hårdført materiale. Komposit er ikke sårbar over for vand, hvilket gør det til et ideelt materiale at anvende på et badeværelse. Det er derudover en fordel ved komposit, at det kan afslibes, i tilfælde af at der er kommet ridser på vasken. Komposit er desuden et rengøringsvenligt materiale, der er nemt at holde rent og pænt.Montering
Vasken er væghængt, hvilket betegner, at den skal monteres på en væg. Det giver typisk mere luft i rummet, hvilket eksempelvis kan være en afgørende faktor på et lille badeværelse.Funktioner
Du får her en vask uden hanehul. Det betyder, at du til denne vask skal bruge et indbygget håndvaskarmatur. Fordelen ved at have en vask uden hanehul og et indbygget håndvaskarmatur er, at du i de fleste tilfælde vil få noget mere luft omkring vasken og kan spare plads i rummet.Vi vil gøre opmærksom på, at der ikke kommer en bundventil med, når du køber denne vask. Det er derfor væsentligt, at du får tilkøbt en bundventil. Da bundventilens hul er universelt, kan du bruge alle typer af bundventiler.
Men idet vasken ikke har overløb, er det relevant at påpege, at der derfor bør bruges en bundventil uden overløb. Alternativt skal bundventilen være universel.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Hurtig og nem levering
4.5 stjerne på Google
Problemfri levering og retur
Copenhagen Bath
Copenhagen Bath er velkendt for deres stilfulde produkter, der primært er produceret i slidstærke materialer som komposit og rustfrit stål. Hos Copenhagen Bath finder du et stort sortiment af sanitetsprodukter. Det inkluderer eksempelvis vaske, badekar, møbler, spejle og badeværelsestilbehør. Produkterne har et stringent og enkelt design, der sikrer, at de kan anvendes på ethvert badeværelse.
Se brandet
Produkter i samme stil
Relaterede produkter











































