Copenhagen Bath Norsjö Vask Ø39 Mat Hvid
2 Forskellige mål
4.619,00 kr. Pr. stk
Vælg variant
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40000098 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 3-5 dage |
| Brand: | Copenhagen Bath |
| Farve: | Mat Hvid |
| Hanehul: | Nej |
| Materiale: | Komposit |
| Medfølger: | nej |
| Medfølger bundventil: | Nej |
| Montering: | Fritstående |
| Mål: | 39x39x14,5 cm |
| Mål (LxDxH): | 39x39x14,5 cm |
| Overflade: | Mat |
| Overløb: | Nej |
| Udformning: | Rund |
| Vægt: | 3.6 kg |
Her har du en smart rund komposit-vask fra Copenhagen Bath. Vasken kommer i målet 39x39x14,5 cm og med farvenuancen mat hvid.
En traditionel hvid vask kan nemt kombineres med de andre elementer på badeværelset og fungerer derved med enhver indretningsstil. Du får desuden vasken med en mat overflader, der gør, at den får et mere neutralt look.
Vi vil gøre opmærksom på, at der ikke kommer en bundventil med, når du køber denne vask. Det er således væsentligt, at du får tilkøbt en bundventil. Du kan anvende alle typer bundventiler, eftersom hullet til bundventilen er universelt.
Vi vil dog understrege, at vasken ikke har overløb, hvilket vil sige, at du bør bruge en bundventil uden overløb eller en universel bundventil.
En traditionel hvid vask kan nemt kombineres med de andre elementer på badeværelset og fungerer derved med enhver indretningsstil. Du får desuden vasken med en mat overflader, der gør, at den får et mere neutralt look.
Materiale
Du får her en vask, der er udviklet i komposit. Det er et materiale, der er virkelig hårdført. Kompositmaterialet er ikke sårbart over for vand og er hermed egnet til at blive anvendt på badeværelset. Hvis der kommer ridser på vasken, kan du desuden pudse det væk, hvilket også er en klar fordel ved kompositten. Du får derudover med komposit et rengøringsvenligt materiale, der også er nemt at holde pænt og rent.Montering
Denne vask er fritstående, hvilket betegner, at du kan sætte den frit på et møbel eller en bordplade. Vasken bliver dermed et mere dominerende element på badeværelset og kan bruges som en form for udsmykning.Funktioner
Denne vask har ikke et hanehul. Denne vask er altså produceret til, at der bliver opsat et indbygget håndvaskarmatur. Fordelen ved at have en vask uden hanehul og et indbygget håndvaskarmatur er, at du tit vil få noget mere plads omkring vasken og kan spare plads i rummet.Vi vil gøre opmærksom på, at der ikke kommer en bundventil med, når du køber denne vask. Det er således væsentligt, at du får tilkøbt en bundventil. Du kan anvende alle typer bundventiler, eftersom hullet til bundventilen er universelt.
Vi vil dog understrege, at vasken ikke har overløb, hvilket vil sige, at du bør bruge en bundventil uden overløb eller en universel bundventil.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Hurtig og nem levering
4.5 stjerne på Google
Problemfri levering og retur
Copenhagen Bath
Det der karakteriserer Copenhagen Bath er deres stilsikre produkter, der primært er lavet i komposit og rustfrit stål, der begge er robuste materialer. Hos Copenhagen Bath finder du et stort sortiment af sanitetsprodukter. Det rummer blandt andet vaske, badekar, møbler, spejle og badeværelsestilbehør. Produkternes minimalistiske stringente udformning sikrer, at de harmonerer med enhver badeværelsesindretning.
Se brandet
Produkter i samme stil
Relaterede produkter








































