Copenhagen Bath Hornbæk Vask 60×40 Mat Hvid
2 Forskellige mål
4.929,00 kr. Pr. stk
Vælg variant
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40000043 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 3-5 dage |
| Brand: | Copenhagen Bath |
| Farve: | Mat Hvid |
| Hanehul: | Nej |
| Materiale: | Komposit |
| Medfølger: | nej |
| Medfølger bundventil: | Nej |
| Montering: | Fritstående |
| Mål: | 60x40x13 cm |
| Mål (LxDxH): | 60x40x13 cm |
| Overflade: | Mat |
| Overløb: | Nej |
| Udformning: | Firkantet |
| Vægt: | 10.5 kg |
Dette er en lækker firkantet vask i komposit fra Copenhagen Bath. Vasken kommer i dimensionen 60x40x13 cm og med farvenuancen mat hvid.
Den tidløse hvide farve matcher med enhver stil og er nem at kombinere med badeværelsets andre elementer. Du får desuden vasken med en mat overflader, der vil sige, at den får et mere nedtonet udtryk.
Vi vil gøre opmærksom på, at der ikke kommer en bundventil med, når du køber denne vask. Du skal dermed huske at tilkøbe en bundventil. Du kan benytte alle typer bundventiler, da hullet til bundventilen er universelt.
Det er dog vigtigt at pointere, at vasken ikke har overløb, og du bør hermed også benytte en bundventil uden overløb, eller en der er universel.
Den tidløse hvide farve matcher med enhver stil og er nem at kombinere med badeværelsets andre elementer. Du får desuden vasken med en mat overflader, der vil sige, at den får et mere nedtonet udtryk.
Materiale
Du får her en vask, der er fremstillet i komposit. Det er et materiale, der er særdeles robust. Kompositmaterialet er ikke modtageligt over for vand og er hermed egnet til at blive anvendt på badeværelset. Hvis der kommer slid på vasken, kan du samtidig afslibe det væk, hvilket også er en klar fordel ved kompositten. Komposit er desuden et rengøringsvenligt materiale, der er nemt at holde rent og pænt.Montering
Denne vask er fritstående, hvilket betyder, at du kan placere den frit på et møbel eller en bordplade. Det gør vasken til et mere dominerende produkt og kan derved benyttes som en form for pynt på badeværelset.Funktioner
Du får her en vask uden hanehul. Det betyder, at du til denne vask skal anvende et indbygget håndvaskarmatur. Det kan være en fordel at vælge en vask uden hanehul og et indbygget armatur. Det vil nemlig i de fleste tilfælde give noget ekstra plads omkring vasken og kan samtidig spare plads i rummet.Vi vil gøre opmærksom på, at der ikke kommer en bundventil med, når du køber denne vask. Du skal dermed huske at tilkøbe en bundventil. Du kan benytte alle typer bundventiler, da hullet til bundventilen er universelt.
Det er dog vigtigt at pointere, at vasken ikke har overløb, og du bør hermed også benytte en bundventil uden overløb, eller en der er universel.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Hurtig og nem levering
4.5 stjerne på Google
Problemfri levering og retur
Copenhagen Bath
Copenhagen Bath er velkendt for deres stilrene produkter, der primært er produceret i solide materialer som komposit og rustfrit stål. Copenhagen Bath har et imponerende udbud af produkter til badeværelset. Du finder eksempelvis spejle, vaske, badekar, møbler og tilbehør. Produkterne har et stringent og enkelt design, der gør, at de kan bruges på ethvert badeværelse.
Se brandet
Produkter i samme stil
Relaterede produkter







































