Vola El-Håndklædetørrer 11 Stænger Messing natur
43.849,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 10007117 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Messing Natur |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Messing Natur |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 110W |
Dette er en smuk håndklædetørrer fra Vola. Den har farven Messing Natur og kommer her i dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
En håndklædetørrers primære funktion er at sørge for, at dit håndklæde er dejlig varmt til, når du har været i bad. Den understreger altså fornemmelsen af velvære og giver noget ekstra luksus på badeværelset. Håndklædetørreren fremstår desuden som en form for udsmykning på væggen.
Hvis farven på håndklædetørreren står i kontrast til væggen, vil den blive et mere iøjnefaldende element i rummet. Du får derimod et mere roligt look på badeværelset ved at vælge en håndklædetørrer i samme farve som vægfliserne eller væggen. Du kan også matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem opnå et mere detaljeret look.
Tilslutning
Håndklædetørreren fra Vola skal tilsluttes el. Det er altså vigtigt, at du sikrer, at der er adgang til et strømudtag, der hvor håndklædetørreren skal monteres.Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Den anerkendte danske producent, Vola, fremstiller produkter til badeværelset i udsøgte designs. Det er hovedsageligt armaturer og tilbehør til badeværelset, der er en del af i Volas brede udvalg. En af de ting der karakteriserer Vola, er de mange forskellige farver på deres produkter. Det betyder, at du kan lave ekstraordinære kombinationer af farvenuancer på produkterne i rummet og sætte et personligt præg på dit badeværelse.
Håndklædevarmeren fra Vola er modulopbygget og kommer med op til 20 håndklædestænger, der opsættes vandret. Du kan altså skabe din egen individuelle løsning og får en håndklædetørrer, der meget fleksibel i forhold til, hvor på badeværelset den kan opsættes. Idet håndklædetørreren er elektrisk, kræver det dog, at du kan tilslutte den et strømudtag. En genial egenskab ved håndklædetørreren fra Vola er, at temperaturen kan indpasses, og så har den samtidig en timer, der kan sørge for, at håndklædetørreren automatisk slukker efter to timer.
Vola’s håndklædetørrer er udviklet i det anerkendte og udsøgte design, som du også kender fra andre produkter i deres udvalg. Med håndklædevarmeren fra Vola har du herudover et stort udvalg af farvetoner at vælge i mellem, for eksempel sort, krom eller natur messing.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter







































