Vola El-Håndklædetørrer 11 Stænger Rustfrit stål
46.111,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
| Varenummer: | 40041116 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Rustfrit Stål |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Rustfrit Stål |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 110W |
Dette er en smuk håndklædetørrer fra Vola. Den har farven Rustfrit Stål og kommer her i dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
Håndklædetørrerens primære funktion er, at den sørger for, at håndklædet er dejlig varmt, når du kommer ud af badet. Det er altså en ekstra luksus, der understreger fornemmelsen af velvære på badeværelset. Håndklædetørreren fremstår desuden som en form for udsmykning på væggen.
Hvis du lader håndklædetørrerens farve stå i kontrast til farven på vægfliserne eller væggen, bliver den et mere iøjnefaldende element i rummet. Hvis du gerne vil opnå et mere detaljeret look på badeværelset, kan du med fordel matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer.
Håndklædetørreren fra Vola er produceret i Rustfrit Stål. Det er et ekstremt solidt materiale med lang holdbarhed, der samtidig sørger for, at håndklædetørreren ikke er sensitiv over for vand og fugt.
Tilslutning
Håndklædetørreren fra Vola skal tilsluttes el. Det er altså vigtigt, at du sikrer, at der er adgang til et strømudtag, der hvor håndklædetørreren skal monteres.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Den velkendte danske producent, Vola, skaber produkter til badeværelset i eksklusive designs. Det er primært armaturer og badeværelsestilbehør, der er med i Volas brede sortiment. En af de ting der karakteriserer Vola, er de utallige farvenuancer på deres produkter. Du kan altså sætte et særpræget og, ikke mindst, personligt aftryk på dit badeværelse og samtidig matche nuancerne på de enkelte produkter i rummet.
Vola’s håndklædetørrer er opbygget af moduler, og du kan mikse op til 20 vandrette håndklædestænger. Du kan altså skabe din egen individuelle løsning og får en håndklædetørrer, der virkelig alsidig i forhold til, hvor på badeværelset den kan placeres. Idet håndklædetørreren er elektrisk, er det dog påkrævet, at du kan koble den til et strømudtag. Det praktiske ved Vola’s håndklædetørrer er, at du kan justere varmetemperaturen, og så får du derudover en timerfunktion, hvor håndklædetørreren kan slukke automatisk efter to timer.
Vola’s håndklædetørrer er skabt i det velkendte og udsøgte design, som du også kender fra andre produkter i deres sortiment. Med håndklædevarmeren fra Vola har du samtidig et omfattende sortiment af farvetoner at vælge i mellem, for eksempel sort, krom eller natur messing.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter




































