Vola El-Håndklædetørrer 11 Stænger Blank sort
35.685,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40026404 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Blank Sort |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Blank Sort |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 110W |
Du ser her en smuk Vola-håndklædetørrer. Den har farven Blank Sort og kommer her i dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
Din håndklædetørrers primære funktion vil være at sørge for, at du har et dejligt varmt håndklæde, når du kommer ud af dit bad. Det er altså ideelt med en håndklædetørrer, hvis du gerne vil understrege fornemmelsen af velvære og samtidig give dit badeværelse noget ekstra luksus. Håndklædetørreren fremstår desuden som en form for udsmykning på væggen.
Håndklædetørreren vil blive et mere iøjnefaldende element, hvis dens farve står i kontrast til vægfliserne eller farven på væggen. Du kan dog også matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem opnå et mere detaljeret look.
Tilslutning
Håndklædetørreren fra Vola skal tilsluttes el. Det er altså vigtigt, at du sikrer, at der er adgang til et strømudtag, der hvor håndklædetørreren skal monteres.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Hos danske Vola finder du kendte produkter til badeværelset, der er udviklet i udsøgte designs. Vola har et imponerende udvalg, der primært omfatter armaturer og tilbehør til badeværelset. En af de ting der kendetegner Vola, er de utallige farver på deres produkter. Det betyder, at du kan lave specielle sammensætninger af nuancer på elementerne i rummet og sætte et personligt touch på dit badeværelse.
Håndklædetørreren fra Vola er modulopbygget og findes med op til 20 håndklædestænger, der monteres vandret. Du kan altså kreere din egen individuelle løsning og får en håndklædetørrer, der ekstremt fleksibel i forhold til, hvor på badeværelset den kan installeres. Da håndklædevarmeren er elektrisk, er det dog påkrævet, at du kan tilslutte den et strømudtag. En praktisk funktion ved håndklædevarmeren fra Vola er, at temperaturen kan tilpasses, og så har den herudover en timer, der kan sikre, at håndklædetørreren automatisk slukker efter to timer.
Vola’s håndklædevarmer er lavet i det kendte og eksklusive design, som du også kender fra andre produkter i deres udvalg. Med håndklædevarmeren fra Vola har du derudover et bredt udvalg af farvenuancer at vælge i mellem, for eksempel sort, krom eller natur messing.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter





































