Vola El-Håndklædetørrer 10 Stænger Krom
33.117,50 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40020584 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Krom |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Krom |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 100W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola. Håndklædetørreren har farven Krom og dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
Din håndklædetørrers primære funktion vil være at sørge for, at du har et dejligt varmt håndklæde, når du kommer ud af dit bad. Det er altså ideelt med en håndklædetørrer, hvis du gerne vil understrege fornemmelsen af velbehag og samtidig give dit badeværelse noget ekstra luksus. Håndklædetørreren kan desuden bruges som en form for udsmykning på væggen.
Hvis du lader håndklædetørrerens farve stå i kontrast til farven på vægfliserne eller væggen, bliver den et mere iøjnefaldende element i rummet. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere roligt look på badeværelset. Du kan også matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem opnå et mere detaljeret look.
Tilslutning
Du får her en håndklædetørrer fra Vola, der skal tilsluttes via el. Det er altså vigtigt, at du sikrer, at der er adgang til et strømudtag, der hvor håndklædetørreren skal monteres.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Hos danske Vola finder du anerkendte produkter til badeværelset, der er lavet i fornemme designs. Volas omfangsrige udvalg indbefatter primært armaturer og tilbehør til badeværelset. En af de ting der karakteriserer Vola, er de adskillige nuancer på deres produkter. Du kan altså sætte et særpræget og, ikke mindst, personligt touch på dit badeværelse og samtidig mikse farvenuancerne på de enkelte produkter i rummet.
Vola’s håndklædetørrer er opbygget af moduler, og du kan sammensætte op til 20 vandrette håndklædestænger. Du kan altså designe din egen individuelle løsning og får en håndklædetørrer, der virkelig fleksibel i forhold til, hvor på badeværelset den kan opsættes. Eftersom håndklædetørreren er elektrisk, kræver det dog, at du kan tilkoble den et strømudtag. Det geniale ved Vola’s håndklædetørrer er, at du kan regulere varmetemperaturen, og så får du samtidig en timerfunktion, hvor håndklædetørreren kan slukke automatisk efter to timer.
Vola’s håndklædevarmer er lavet i det anerkendte og fornemme design, som du også kender fra andre produkter i deres udvalg. Med håndklædetørreren fra Vola har du herudover et omfattende sortiment af farvetoner at vælge i mellem, blandt andet sort, krom eller natur messing.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter







































