Vola El-Håndklædetørrer 10 Stænger Mokka
33.117,50 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40037033 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Mokka |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Mokka |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 100W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola. Den har farvetonen Mokka og kommer her i målet 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
Din håndklædetørrers mest centrale kvalitet vil være at sikre, at du har et lækkert varmt håndklæde, når du kommer ud af dit bad. Det er altså en ekstra luksus, der underbygger følelsen af velvære på badeværelset. Håndklædetørreren fremtræder desuden som en form for dekoration på væggen.
Hvis du lader håndklædetørrerens farvenuance stå i kontrast til farven på vægfliserne eller væggen, bliver den et mere fremtrædende element i rummet. Vælger du håndklædetørreren i samme nuance som vægfliserne eller væggen, vil det til gengæld give et mere diskret udtryk på badeværelset. Du kan også matche håndklædetørrerens farvetone med for eksempel dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem skabe et mere gennemført look.
Tilslutning
Denne håndklædetørrer fra Vola tilsluttes ved hjælp af el. Det er altså afgørende, at der et strømudtag i nærheden af der, hvor håndklædetørreren bliver opsat.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Hos danske Vola finder du velkendte produkter til badeværelset, der er udviklet i udsøgte designs. Det er hovedsageligt armaturer og badeværelsestilbehør, der er med i Volas omfattende udvalg. Det er navnligt de adskillige farvenuancer på deres produkter, der kendetegner Vola. Du kan altså sætte et særligt og, ikke mindst, personligt touch på dit badeværelse og samtidig mikse nuancerne på de enkelte produkter i rummet.
Håndklædetørreren fra Vola er modulopbygget og kommer med op til 20 håndklædestænger, der monteres vandret. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at designe din egen individuelle løsning og er samtidig særdeles fleksibel i forhold til, hvor du kan opsætte den på badeværelset. Det kræver dog, at du kan tilkoble den et strømudtag, eftersom håndklædetørreren er elektrisk. En praktisk egenskab ved håndklædevarmeren fra Vola er, at temperaturen kan tilpasses, og så har den herudover en timer, der kan gøre, at håndklædevarmeren automatisk slukker efter to timer.
Håndklædevarmeren er udviklet i det udsøgte design, som kendetegner produkterne fra Vola. Håndklædetørreren fra Vola kommer derudover i et stort sortiment af farvenuancer, heriblandt natur messing, sort og krom.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter





































