INR Line El-håndklædetørrer 175×2,2 Matbørstet
3.394,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40049350 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 10-14 dage |
| Brand: | INR |
| Farve: | Poleret Rustfrit Stål |
| IP-klasse: | IP44 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 2,2x175x9,5 cm |
| Mål (HxB): | 2,2x175x9,5 cm |
| Overflade: | Mat Børstet |
| Serie: | Line |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 29W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra INR's eftertragtede serie Line. Den har farven Mat Børstet og kommer her i dimensionen 2,2x175x9,5 cm.
Håndklædetørrerens primære funktion er, at den sørger for, at håndklædet er dejlig varmt, når du kommer ud af badet. Det er altså en ekstra luksus, der understreger fornemmelsen af velvære på badeværelset. Håndklædetørreren fremstår desuden som en form for udsmykning på væggen.
Hvis farven på håndklædetørreren står i kontrast til væggen, vil den blive et mere iøjnefaldende element i rummet. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere roligt look på badeværelset. Du kan også opnå et mere detaljeret look ved at vælge håndklædetørreren i en farve, der matcher med eksempelvis dine armaturer eller dit badeværelsestilbehør.
Denne håndklædetørrer fra Line tilsluttes ved hjælp af el. Det er altså vigtigt, at der et strømudtag i nærheden af der, hvor håndklædetørreren bliver opsat.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
INR
Line-seriens håndklædetørrer har et meget minimalistisk og elegant design, idet den blot er lavet af et enkelt lodret rør. Udformningen på håndklædetørreren gør også, at den er utrolig alsidig i forhold til montering. Eftersom håndklædetørreren fra Line er elektrisk, kræver det dog, at du kan tilslutte den et strømudtag. Line-seriens håndklædetørrer har den gode funktionalitet, at du, ved at trykke på en knap på toppen af røret, kan tænde og slukke for strømmen. Knappen lyser med blår lys, når håndklædetørreren er tændt. Håndklædetørreren kommer i flere forskellige farver, blandt andet messing, hvid og sort.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter







































