INR Line El-håndklædetørrer 175×2,2 Blankpoleret
3.394,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40049349 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 10-14 dage |
| Brand: | INR |
| Farve: | Blankpoleret |
| IP-klasse: | IP44 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 2,2x175x9,5 cm |
| Mål (HxB): | 2,2x175x9,5 cm |
| Overflade: | Blankpoleret |
| Serie: | Line |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 29W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra INR's eftertragtede serie Line. Håndklædetørreren har farven Blankpoleret og dimensionen 175x2,2 cm.
Håndklædetørrerens primære funktion er, at den sørger for, at håndklædet er dejlig varmt, når du kommer ud af badet. Det er altså en ekstra luksus, der understreger fornemmelsen af velvære på badeværelset. Håndklædetørreren fremstår desuden som en form for udsmykning på væggen.
Du kan gøre håndklædetørreren til et mere iøjnefaldende element ved at lade dens farve stå i kontrast til væggen. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere roligt look på badeværelset. Du kan også opnå et mere detaljeret look ved at vælge håndklædetørreren i en farve, der matcher med eksempelvis dine armaturer eller dit badeværelsestilbehør.
Håndklædetørreren fra Line skal tilsluttes el. Det er altså vigtigt, at der et strømudtag i nærheden af der, hvor håndklædetørreren bliver opsat.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
INR
Håndklædetørreren i Line-serien består af et enkelt lodret rør og har derfor et meget enkelt og elegant design. Håndklædetørrerens udformning gør herudover, at du får en håndeklædetørrer, der er ekstremt alsidig i forhold til placering. Eftersom håndklædetørreren fra Line er elektrisk, kræver det dog, at du kan tilkoble den et strømudtag. Line-seriens håndklædetørrer har den praktiske funktion, at du, via en knap på toppen af røret, kan tænde og slukke for strømmen. Knappen lyser med blår lys, når håndklædetørreren er tændt. Håndklædetørreren findes i flere forskellige nuancer, for eksempel messing, hvid og sort.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter








































