Vola El-Håndklædetørrer 11 Stænger Grå
35.685,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40028038 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Grå |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Grå |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 110W |
Du ser her en smuk Vola-håndklædetørrer. Den har farven grå og kommer her i dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
En håndklædetørrers primære funktion er at sørge for, at dit håndklæde er dejlig lunt til, når du har været i bad. Den understreger altså fornemmelsen af velbehag og giver noget mere luksus på badeværelset. Din håndklædetørrer vil desuden fremstå som en form for udsmykning på din væg.
Håndklædetørreren vil blive et mere iøjnefaldende element, hvis dens farve står i kontrast til vægfliserne eller farven på væggen. Du får derimod et mere roligt look på badeværelset ved at vælge en håndklædetørrer i samme farve som vægfliserne eller væggen. Du kan også opnå et mere detaljeret look ved at vælge håndklædetørreren i en farve, der matcher med eksempelvis dine armaturer eller dit badeværelsestilbehør.
Denne håndklædetørrer fra Vola tilsluttes ved hjælp af el. Det er altså vigtigt, at du sikrer, at der er adgang til et strømudtag, der hvor håndklædetørreren skal monteres.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Vola er en dansk og kendt producent af badeværelsesprodukter skabt i eksklusive designs. Vola har et stort sortiment, der hovedsageligt inkluderer armaturer og tilbehør til badeværelset. Vola er særligt karakteriseret ved de mange forskellige nuancer, der findes på tværs af deres produkter. Det vil sige, at du kan lave enestående kombinationer af farvetoner på elementerne i rummet og sætte et personligt præg på dit badeværelse.
Vola’s håndklædevarmer er modulopbygget, og du kan sammensætte op til 20 vandrette håndklædestænger. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at kreere din egen individuelle løsning og er samtidig virkelig fleksibel i forhold til, hvor du kan opsætte den på badeværelset. Da håndklædevarmeren er elektrisk, kræver det dog, at du kan koble den til et strømudtag. En genial funktion ved håndklædetørreren fra Vola er, at temperaturen kan tilpasses, og så har den samtidig en timer, der kan gøre, at håndklædevarmeren automatisk slukker efter to timer.
Håndklædetørreren er produceret i det eksklusive design, som kendetegner produkterne fra Vola. Håndklædetørreren fra Vola kommer også i et omfattende udvalg af farver, eksempelvis natur messing, sort og krom.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter





































