Copenhagen Bath Enköping Vask 140×40 Mat Hvid
4 Forskellige mål
16.169,00 kr. Pr. stk
Vælg variant
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40000096 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 3-5 dage |
| Brand: | Copenhagen Bath |
| Farve: | Mat Hvid |
| Hanehul: | Nej |
| Materiale: | Komposit |
| Medfølger: | nej |
| Medfølger bundventil: | Nej |
| Montering: | Væghængt |
| Mål: | 140x40x20 cm |
| Mål (LxDxH): | 140x40x20 cm |
| Overflade: | Mat |
| Overløb: | Nej |
| Udformning: | Firkantet |
| Vægt: | 54 kg |
Dette er en fin firkantet vask i komposit fra Copenhagen Bath. Vasken har dimensionen 140x40x20 cm og kommer her i en mat hvid nuance.
En tidløs hvid vask kan nemt matches med de andre funktioner på badeværelset og matcher derved med enhver stil. Vasken kommer herudover med en mat overflade. Det betyder, at vasken får et mere afdæmpet udtryk.
Du skal være opmærksom på, at du ikke får en bundventil med i købet til denne vask. Du skal dermed huske at tilkøbe en bundventil. Du kan anvende alle typer bundventiler, idet hullet til bundventilen er universelt.
Det er dog afgørende at pointere, at vasken ikke har overløb, og du bør således også benytte en bundventil uden overløb, eller en der er universel.
En tidløs hvid vask kan nemt matches med de andre funktioner på badeværelset og matcher derved med enhver stil. Vasken kommer herudover med en mat overflade. Det betyder, at vasken får et mere afdæmpet udtryk.
Materiale
Du får her en vask, der er produceret i komposit. Det er et materiale, der er særdeles robust. Kompositmaterialet er ikke påvirkeligt over for vand og er hermed egnet til at blive benyttet på badeværelset. Fordelen ved komposit er samtidig, at du kan pudse vasken, hvis der er kommet slid. Komposit er desuden et rengøringsvenligt materiale, der er nemt at holde rent og pænt.Montering
Vasken er væghængt, hvilket betegner, at den skal hænges på en væg. Det giver ofte mere frihed i rummet, hvilket for eksempel kan være en betydelig faktor på et lille badeværelse.Funktioner
Vasken kommer uden et hanehul. Det vil sige, at du til denne vask skal bruge et indbygget håndvaskarmatur. Det kan være en fordel at vælge en vask uden hanehul og et indbygget armatur. Det vil nemlig ofte give noget ekstra plads omkring vasken og kan samtidig spare plads i rummet.Du skal være opmærksom på, at du ikke får en bundventil med i købet til denne vask. Du skal dermed huske at tilkøbe en bundventil. Du kan anvende alle typer bundventiler, idet hullet til bundventilen er universelt.
Det er dog afgørende at pointere, at vasken ikke har overløb, og du bør således også benytte en bundventil uden overløb, eller en der er universel.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Hurtig og nem levering
4.5 stjerne på Google
Problemfri levering og retur
Copenhagen Bath
Copenhagen Bath er anerkendt for deres stilfulde produkter, der primært er udviklet i slidstærke materialer som komposit og rustfrit stål. Copenhagen Bath har et stort udvalg af produkter til badeværelset. Du finder for eksempel spejle, vaske, badekar, møbler og tilbehør. Produkternes minimalistiske stringente form sikrer, at de passer til enhver badeværelsesindretning.
Se brandet
Produkter i samme stil
Relaterede produkter












































