Copenhagen Bath Stockholm Vask 50×35 Mat Hvid
3 Forskellige mål
4.929,00 kr. Pr. stk
Vælg variant
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40000072 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 3-5 dage |
| Brand: | Copenhagen Bath |
| Farve: | Mat Hvid |
| Hanehul: | Nej |
| Materiale: | Komposit |
| Medfølger: | nej |
| Medfølger bundventil: | Nej |
| Montering: | Fritstående |
| Mål: | 50x35x11 cm |
| Mål (LxDxH): | 50x35x11 cm |
| Overflade: | Mat |
| Overløb: | Nej |
| Udformning: | Firkantet |
| Vægt: | 6.9 kg |
Du har her en smart firkantet Copenhagen Bath-vask i komposit. Vasken har dimensionen 50x35x11 cm og kommer her i en mat hvid farve.
Den klassiske hvide farve harmonerer med enhver indretning og er nem at matche med badeværelsets andre funktioner. Vasken får også et mere roligt udtryk, da den har en mat overflade.
Du skal være opmærksom på, at du ikke får en bundventil med i købet til denne vask. Det vil altså være nødvendigt at tilkøbe en bundventil. Du kan bruge alle typer bundventiler, idet hullet til bundventilen er universelt.
Men da vasken ikke har overløb, er det afgørende at påpege, at der derfor bør benyttes en bundventil uden overløb. Alternativt skal bundventilen være universel.
Den klassiske hvide farve harmonerer med enhver indretning og er nem at matche med badeværelsets andre funktioner. Vasken får også et mere roligt udtryk, da den har en mat overflade.
Materiale
Vasken er udviklet i det ekstremt slidstærke materiale komposit. Komposit er et kendt materiale, der tit bliver brugt på badeværelset, da det netop ikke er sårbart over for vand. Hvis der kommer slid på vasken, kan du derudover slibe det væk, hvilket også er en klar fordel ved kompositten. Komposit er samtidig et rengøringsvenligt materiale, der er nemt at holde rent og pænt.Montering
Denne vask er fritstående, hvilket betegner, at du kan placere den frit på et møbel eller en bordplade. Vasken bliver dermed et mere fremtrædende element på badeværelset og kan anvendes som en form for pynt.Funktioner
Vasken kommer uden et hanehul. Denne vask er altså fremstillet til, at der bliver opsat et indbygget håndvaskarmatur. Fordelen ved at have en vask uden hanehul og et indbygget håndvaskarmatur er, at du tit vil få noget ekstra frihed omkring vasken og kan spare plads i rummet.Du skal være opmærksom på, at du ikke får en bundventil med i købet til denne vask. Det vil altså være nødvendigt at tilkøbe en bundventil. Du kan bruge alle typer bundventiler, idet hullet til bundventilen er universelt.
Men da vasken ikke har overløb, er det afgørende at påpege, at der derfor bør benyttes en bundventil uden overløb. Alternativt skal bundventilen være universel.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Hurtig og nem levering
4.5 stjerne på Google
Problemfri levering og retur
Copenhagen Bath
Copenhagen Bath er anerkendt for deres stilfulde produkter, der primært er produceret i solide materialer som komposit og rustfrit stål. Copenhagen Bath har et omfattende udbud af produkter til badeværelset. Du finder eksempelvis spejle, vaske, badekar, møbler og tilbehør. Produkternes enkle stringente design sikrer, at de harmonerer med enhver badeværelsesindretning.
Se brandet
Produkter i samme stil
Relaterede produkter







































