Copenhagen Bath Siø Vask venstre 90×40 Mat Hvid
10.399,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40000069 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 3-5 dage |
| Brand: | Copenhagen Bath |
| Farve: | Mat Hvid |
| Hanehul: | Nej |
| Materiale: | Komposit |
| Medfølger: | nej |
| Medfølger bundventil: | Nej |
| Montering: | Væghængt |
| Mål: | 90x40x15 cm |
| Mål (LxDxH): | 90x40x15 cm |
| Overflade: | Mat |
| Overløb: | Nej |
| Udformning: | Firkantet |
| Vægt: | 29 kg |
Dette er en flot firkantet vask i komposit fra Copenhagen Bath. Vasken kommer i målet 90x40x15 cm og med farvetonen mat hvid.
En tidløs hvid vask kan nemt matches med de andre funktioner på badeværelset og matcher hermed med enhver stil. Med en mat overflade får vasken desuden et mere afdæmpet udtryk.
Vi vil gøre opmærksom på, at der ikke kommer en bundventil med, når du køber denne vask. Det vil således være nødvendigt at tilkøbe en bundventil. Du kan bruge alle typer bundventiler, idet hullet til bundventilen er universelt.
Men idet vasken ikke har overløb, er det væsentligt at fremhæve, at der derfor bør benyttes en bundventil uden overløb. Alternativt skal bundventilen være universel.
En tidløs hvid vask kan nemt matches med de andre funktioner på badeværelset og matcher hermed med enhver stil. Med en mat overflade får vasken desuden et mere afdæmpet udtryk.
Materiale
Vasken er lavet i det utrolig solide materiale komposit. Kompositmaterialet er ikke følsomt over for vand og er derfor egnet til at blive brugt på badeværelset. Fordelen ved komposit er også, at du kan afslibe vasken, hvis der er kommet ridser. Du får samtidig med komposit et rengøringsvenligt materiale, der også er nemt at holde pænt og rent.Montering
En væghængt vask som denne bliver monteret på væggen. Det giver typisk mere plads i rummet, hvilket for eksempel kan være en betydelig faktor på et lille badeværelse.Funktioner
Denne vask har ikke et hanehul. Det betyder, at du til denne vask skal bruge et indbygget håndvaskarmatur. Det kan være en fordel at vælge en vask uden hanehul og et indbygget armatur. Det vil nemlig tit give noget ekstra frihed omkring vasken og kan samtidig spare plads i rummet.Vi vil gøre opmærksom på, at der ikke kommer en bundventil med, når du køber denne vask. Det vil således være nødvendigt at tilkøbe en bundventil. Du kan bruge alle typer bundventiler, idet hullet til bundventilen er universelt.
Men idet vasken ikke har overløb, er det væsentligt at fremhæve, at der derfor bør benyttes en bundventil uden overløb. Alternativt skal bundventilen være universel.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Hurtig og nem levering
4.5 stjerne på Google
Problemfri levering og retur
Copenhagen Bath
Copenhagen Bath er kendt for deres stilsikre produkter, der primært er skabt i slidstærke materialer som komposit og rustfrit stål. Hos Copenhagen Bath finder du et imponerende udvalg af sanitetsprodukter. Det rummer eksempelvis vaske, badekar, møbler, spejle og badeværelsestilbehør. Produkterne har et stringent og simpelt design, der gør, at de kan benyttes på ethvert badeværelse.
Se brandet
Produkter i samme stil
Relaterede produkter







































